2011

    World Masters Orienteering Championships 2011 :: Pecs, Hungary                        W35 - Fey Zsuzsa  - Campioană Mondială la Orientare Ón alergare (proba de Lungă Distanţă)    
                                                                                                                                                        M40 - Mutiu Ovidiu  - medaliat cu argint la proba de LD   

          World Masters Ski Orienteering Championships 2011 :: Lillehammer, Norway       W35 - Fey Zsuzsa  - Campioană Mondială la Orientare pe Schiuri     

          European Ski Orienteering Championships 2011 :: Lillehammer, Norway                 W21 - Fey Zsuzsa      - LD: 25,    Sprint: 29
                                                                                                                                                         M21  - Csucs Klaus   - LD: 37,    MD: 39,     Sprint: 37

          World Ski Orienteering Championships 2011 :: Tšnndalen, Sweden                         M21  - Csucs Klaus  (CSU Brasov)        - LD: 32,    MD: 28,     Sprint: 35   
                                                                                                                                                        W21  - Fey Zsuzsa    (TranSilva Cluj)   - LD: 21,    MD: 17,     Sprint: 26
                                                                                                                                                                   - Simon Agnes (Compass Cluj)    - LD: 24,    MD: 28,     Sprint: 35
                                                                                                                                                        Mixed Relay (Fey Zsuzsa + Csucs Klaus)  -  10

    Zinca Ionut-Alin c‚ştigător la primele două etape la  Mountain Running International Cup 2011-Grand Prix of the Nations 2011

          Győrgy Szabolcs-IstvŠn  - locul 4 la  Campionatele Europene de Alergare Montană (juniori)

          Zinca Ionut-Alin - aur şi  Győrgy Szabolcs-IstvŠn  -  bronz la Campionatul Balcanic de Alergare Montană   ___________________________________________________________________________________________________________________

  Sistem de punctaj competiţii 2010     Top-10 Sportivi O-Alergare 2011    Top-10 Sportivi O-Schi 2011  

Rezultate concursuri din ţară 2011(38 de concursuri organizate de 21 Cluburi/Asociatii)

      Cupa Moşului (Cluj, 04 decembrie 2011)                                              Rezultate Split

         Cupa Moşului (Oradea, 03 decembrie 2011)                                       Rezultate            Traseul A  

         Cupa Toamnei (Cluj, 05-06 noiembrie 2011)                                        Rezultate Split etapa Halloween        Rezultate Split etapa de zi    

         Cupa Targoviste de Toamna (Targoviste, 23 octombrie 2011)         Rezultate     

         Cupa Otopeni (Otopeni, 15-16 octombrie 2011)                                  Rezultate et.1      Rezultate et.2  

          Memorial Petrisor Costica (Baia-Mare, 15 octombrie 2011)           Rezultate       Poza    

          Cupa Pro-Silva (Zalau, 09 octombrie 2011)                                         Rezultate split         Poze 

          CN O-MTB Sprint + LD + MD (Baia-Mare, 30 sept-02 oct 2011)   Rezultate Sprint     Rezultate LD     Rezultate MD    

          Cupa Zarandului (Arad, 01-02 octombrie 2011)                                 Rezultate        Traseul M21 et.1      Traseul M21 et.2  

          Cupa Sanatatea de Toamna (Ploiesti, 01-02 octombrie 2011)            Rezultate      

          Cupa TNL Otopeni (Otopeni, 24-25 septembrie 2011)                        Rezultate cumulate      Split et.1     Split et.2    

          CN de Veterani + Cupa Cluj-West Open  (Cluj, 17-18 septembrie 2011)     Rezultate       Split et.1       Split et.2         Poze 

                                                                                                                               Trasee:  M35_1     M60+65_1     M70+75_1      M35_2     M50_2     M65_2     M75_2 

          Cupa Cronos (Barlad, 11-12 septembrie 2011)                                      Invitatie 

          Camp.Nat. de Sprint+MD+LD+Ştafeta + Trofeul Olteniei (Tg. Jiu, 01-04 sept. 2011)    Rez. CN Sprint       Rez. CN MD        Rez. CN LD         Rez. CN 12-14    
                                                                                                                                                                  Rez. WRE               Rez. Trof.Olteniei (cumulat)           Rez. Stafeta 

          Cupa Rom‚niei + Transylvania Open (Cluj, 26-28 august 2011)      Rez. Cupa Romaniei     Rez. WRE       Rez. Transylvania Open     Split et.1    Split et.2    Split et.3

                                                                                                                              Trasee:  M21E et.1     M21E et.2_1-th part    M21E et.2_2-nd part     M21E et.3  

          Camp. Nat. O-MTB ULD + Cupa Rom‚niei O-MTB (Baia Mare 23-24 iulie 2011)     Rezultate CN      M21-Loc1     F21-Loc1          Rezultate CR 

          Cupa Chimistul (Victoria, 15-17 iulie 2011)                            Invitatia    

          Cupa Varadinum (Mădăraş, 16 iulie 2011)                              Rezultate      

          Mentor Silva Cup ( Bucureşti+Buzău, 13-14 iulie 2011)        Rezultate et.1 - Sprint       Split et.2 

          In Memoriam (Cluj, 19 iunie 2011)                                            Rezultate split 

          Cupa Compass (Cluj, 18 iunie 2011)                                          Rezultate split 

          Trofeul Valea Prahovei (Cocoraşi Mişli, 12 iunie 2011)        Rezultate        Traseul M21 

          Cupa Florilor de tei (Potigrafu, 11 iunie 2011)                        Rezultate  

          Camp. Naţ. Noapte+Echipe/Busola de Aur (Cluj, 27-29 mai 2011)   Split C.N. Noapte      Rezultate C.N. Echipe     Rezultate cumulate Busola de Aur       Split et.1     Split et.2    

          Zilele Clujului (Cluj, 26-27 mai 2011)                                        Rezultate cumulate                Rezultate Split et.1      Rezultate Split et.2    

          Cupa Mureşului (Arad, 21 mai 2011)                                         Rezultate       Traseul M21     

          Cupa Bihorului (Oradea, 15 mai 2011)                                      Rezultate Split       

          Cupa Valea Gurghiului (Ibăneşti, 6-7 mai 2011)                      Rezultate     

          Trofeul Subcarpaţilor (Găgeni, 1 mai 2011)                              Rezultate              

          Camp. Naţ. Semimaraton (Baia Mare, 17 aprilie 2011)            Rezultate CN SM       Rezultate Cupa MRD        Split pe curse  

          Cupa Prahova (Plopeni, 3 aprilie 2011)                                       Rezultate 

          Camp. Naţ. O-Parc et.1 (Izv.Mureşului, 26-27 martie 2011)    Rezultate      Split-uri   

          Cupa Primăverii (Cernica, 27 martie 2011)                                Rezultate     

          Cupa Primăverii (Ploieşti, 20 martie 2011)                                 Rezultate               

          Cupa Primăverii (Cluj, 13 martie 2011)                                       Rezultate split           

          Cupa Codrii Vlăsiei (Prahova, 13 martie 2011)                          Rezultate  

          Campionat Naţional O-Schi - Sprint,  LD,  MD,  Ştafeta         Rezultate Sprint        Rezultate MD       Rezultate LD     Rezultate 12+14 (MD+LD)     Rezultate Stafeta  

          Cupa Altius Roman + Cupa CSU Brasov (10-13 februarie 2011, Harghita Bai)        Rezultate Cupa Atletic Roman (Sprint+MD)     Rezultate Cupa CSU Brasov (MD+LD)